fbpx

Вегетаріанство: чому випадає волосся та що з цим робити (практичні поради та техніки)

Жов 04, 2019
Posted by: yoga_nina

Вегетаріанство: чому випадає волосся та що з цим робити (практичні поради та техніки)

Вегани, чому випадає ваше волосся?

Тема доволі серйозна і потребує негайного вирішення. З вуст вегетаріанців чую, що так у більшості, хто перейшов на харчування без тваринних продуктів! Учасники наших ретритів часто запитують яка може бути причина випадіння волосся. Спробуємо розібрати!
👉Основна причина – СТРЕС. При цьому мімічні м’язи та скули обличчя напружуються, що погіршується кровообіг та живлення волосяних фолікул. Багато хто може заперечити, але це той стрес, який ми вже не помічаємо, а нервова система прийняла стан стресу (напруження) за норму свого існування.
✅Можна говорити багато про проблеми інформаційного перевантаження, неприйняття та знецінення себе, але давайте звернемо увагу ще й на такі речі, як  неправильне, чи незбалансоване харчування, зміни в біохімічних та фізіологічних процесах організму та психосоматику.
 • Стрес може бути на фоні зниження життєвого ресурсу та послаблення захисної реакції організму, через нестачу вітамінів та мікроелементів (В12, В6, омега жирів, фолієвої кислоти, заліза, Д3, кальцію та інших).
 • Харчування. Багато хто відмінну тваринного білка компенсовує іншими продуктами, такими як #соя, пшеничні вироби, горіхи, арахіс в надмірній кількості. Ось тут прихована небезпека – білки лектину. Найбільше їх в арахісі, квасолі, пшениці. Вони повністю не переварюється та викликають запалення кишківника. На фоні  цього посилюється нервове збудження, алергічні реакці. Лектини заважають всмоктуватися поживним речовинам, а його молекули проникають в кров, склеюють еритроцити (навіть виникає зниження гемоглобіну). Організм помилково може сприйняти #лектин за молекули інсуліну, таким чином виникає відчуття голоду.
  Детальніше про безпечне вегетаріанство в статті: http://www.yogaist.com.ua/safe_veg/
 • Наше улюблене – психосоматика 😍. Може виникати конфлікт на рівні внутрішніх програм, які ми не усвідомлюємо. Одна з них: перехід на #вегетаріанство був нав’язаною ідеєю, яку ми прийняли за свою, і переконали себе на рівні афірмацій. Саме перепрограмували, але десь в середині залишилось бажання харчуватися по-іншому, так як організм звик, а в старій звичці, яка б руйнівна вона не була, йому безпечно.
 • Інша програма нашого менталітету, властива нашій культурі. Звучить вона так: “тобі потрібно їсти м’ясо, тут все для тебе корисне, організм без м’яса не може існувати”. Декому з дитинства говорили такі фрази. Кожен 7-й на планеті, і навіть більше – вегетаріанець, а такі проблеми у нас. Наприклад, лікарі, якщо чують, що ви не їсте м’ясо, повторюють цю програму як мантру. Що при цьому робить підсвідомість: вона  дає команду, що в іншій їжі нема всього того, що нам потрібно, біохімічний обмін не переналаштовується, а організм в стресі чекає, коли дадуть йому той продукт, який за програмою має все корисне  (м’ясо). На рівні підсвідомості будь-який досвід безпечний, а все нове та невідоме – небезпечне. Ось тут починає працювати психосоматика, вона хоче рятувати і показує це через різні симптоми в тілі для того, щоб ви з’їли хоч шматочок м’яса, де є все #корисне! Чим більше відмовляємося, тим більше посилюємо своє внутрішнє напруження.
Що робити в такій ситуації? – читайте нижче.

Що робити, коли випадає волосся?

Про причини ми говорили вище. Тепер поговоримо про те, як боротися з випадінням волосся.
👉Найперше, починаємо зменшувати стрес: підвищуємо свій індекс щастя, задоволення життям та приймаємо себе до останньої клітинки тіла не знецінюючи. Любимо себе та приділяємо більше уваги, треба уважніше прислуховуватися до того, чого хоче тіло, але без крайностей.
✅Виключення тваринних продуктів має бути поступовим, з пропорційною їх заміною. Потрібно витратити час, але проаналізувати свій раціон та спосіб життя.
 • Щоб нейтралізувати дію лектинів (про їх небезпеку говорив раніше) починаємо правильно готувати каші та бобові. Їх необхідно замочувати  і варити під тиском у скороварці (особливо це стосується кіноа, квасолі, гороху). Бажано обмежити соєві продукти, або їсти їх після ферментації бобів (замість тофу – темпе).
 • Повністю виключаємо дріжджеві продукти, арахіс, каву, все що містить цукор, легкі вуглеводи та максимально обмежуємо молоко, всі пшеничні продукти та тверді сири (краще вживати кисломолочні продукти). Горіхи також рекомендують замочувати за 3 години до їжі. Не запиваємо їжу. Воду п’ємо за 30 хв до або 2 години після. Не змішуйте фрукти з основною їжею. Намагайтеся не їсти після 19:00. На ніч п’ємо заспокійливі чаї.  Максимально збагачуємо свій раціон різноманітною овочевою їжею.
 • Додаємо: спіруліну та хлорелу, морську або гімалайську сіль,  різні сиродавлені олії (обов’язково кокосову), зелень, бджолиний пилок, періодично приймаємо муміє, конопляне насіння, справжні зелені, улуни та ГАБА чаї.
 • Очищуємо кишечник та фільтри нашого організму (печінка та нирки). Проходимо анипаразитарні та протигрибкові курси.
 • Починаємо обливатися холодною водою та робимо корисні фізичні навантаження.
Для нейтралізації руйнівних програм на рівні підсвідомості, використовуємо практики #саморегуляції або розстановок, щоб завантажити нову програму: “моє харчування безпечне, моя їжа містить все, що мені потрібно, всі корисні елементі в моїй їжі доступні для мене, я люблю та приймаю себе такими якими я є”. Тут можна почати працювати з психологом відповідного рівня.
Підберіть прості та недорогі природні засоби від випадінні волосся. Купуємо повністю натуральний шампунь (iherb або в еко-магазині) і розчиняємо в ньому пластинку 10 г муміє на 300 мл шампуню. Додатково беремо спрей проти випадіння волосся, він покращує кровообіг та робимо собі масаж жорстким гребінцем (краще щіткою для вичісування шерсті собак), багаторазовими сильними натисками щетини на шкіру голови, тільки не розчісувати!
Працюємо зі спеціалістами, які на деякий час підбирають вітамінні комплекси, якщо зміни незворотні (вітаміни: В12, біотин, Д-3, омега, залізо).
Запам’ятайте – наш організм може працювати сам без збоїв. Любимо себе та всіх оточуючих 🙂

Додаткова практика медитації для налаштування себе на гарний день та прийняття себе

Медитація та робота з диханням для відновлення емоційного балансу та перезавантаження.

Практика медитації для прийняти себе – інколи це найважче, що може бути і водночас це те, без чого далі важко рухатися вперед. Якщо ви наважилися гляну на себе зі сторони, давайте спробуємо разом усвідомити внутрішнє щастя. Це спокійна медитація в заглиблення уваги на спостереження всього та прощення (прийняття) себе через образи з афірмаціями.
Робіть цю практику не менше 5 днів підряд і у вас щось обов’язково зміниться на краще!

Практика нейтралізації негативних емоцій або самоналаштування

Якщо ми живемо в оточенні, яке формує в нас постійний емоційний стрес, харчуватися потрібно висококалорійною їжею, в іншому випадку організму буде недостатньо енергії. Але в нашій ситуації це не вихід з ситуації.

Перш за все потрібно відпустити всі внутрішні напруження. Для цього виписуємо 10-15 своїх  емоцій або симптомів на листок. Починаємо з найлегшої ситуації та пропрацьовуємо її за 1 практику. Щодня беремо по одній такій ситуації та працюємо за цією технікою чи з лекції 2, або будь-якою іншою, яка направлена на нейтралізацію емоцій. Звісно найкраще, в такому випадку, звернутися до хорошого психолога.

Доповнення: в цій практиці замість роботи з симптомом або емоцією можна і завантажити по черзі такі програми в свою підсвідомість, наприклад: “Моє харчування безпечне для організму,мені безпечно та нічого не загрожує”, “Моя їжа містить все, що мені потрібно, всі корисні елементі в моїй їжі доступні для мене” та “я люблю та приймаю себе такими якими я є”. Працюємо з однією такою програмою під час практики в день.

Детальніше про програми описано вище!

Хочете отримати заряд енергії, навчитися самостійно покращувати настрій, бути в балансі із тілом та емоціями –  реєструйтеся до нас на ретрити.

ОРГАНІЗОВУЄМО ОЗДОРОВЧІ ЙОГА РЕТРИТИ, ДОСТУПНІ КОЖНОМУ, ТА БУДУЄМО ВЕЛИКИЙ РЕТРИТНИЙ ЦЕНТР.
ЙОГА РЕТРИТ – НОВИЙ РІВЕНЬ ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ

 

Проект Yogaist спрямований на те, щоб зробити людей щасливішими, здоровішими та в гармонії зі світом і собою через цілісну систему роботи з тілом, підсвідомістю та емоційним станом.

Підпишіться на новини від “Yogaist: ретрити та тренінги”, щоб бути в курсі нових подій, лекцій та навчальних матеріалів.

Телефонуйте:

+38 096 970 18 36 (viber)
Робочі години: 08:00 - 20:00 (пн-сб)

Маєте запитання? - Пишіть!

retreat@yogaist.com.ua

Давайте дружити