fbpx

Як проходить ретрит в Карпатах з Yogaist?

Лип 16, 2019
Posted by: Діма Yogaist

Як проходить ретрит в Карпатах з Yogaist?

Вже вкотре переконуємось, що на ретрит в Карпатах збираються люди, яким це потрібно. Синергія і спілкування із однодумцями заряджає:)

Ретрит – це не просто заняття йогою, як фізичними вправами. В нас відбувається комплексна робота, як на тілесному так і емоційному рівні, що в цілому направлені на відновлення рівноваги та спокою.

З чого починається ретрит в Карпатах?

Наші участники зустрічаються у Ворохті, звідки організованим трансфером рухаємось до ретритного центру Yogaist в село Зелене. Їхати 1,5 години, в місце, де майже відсутня цивілізація. Перший раз дорога може здатися нелегкою, проте далі отримаємо винагороду – гарну природу та атмосферу.

По приїзду на ретрит в Карпатах – обід, знайомство і відразу вирушаємо досліджувати красу навколо. Перший день вже насичений практиками. Займаємось на природі (якщо дозволяє погода) активною Хатха йогою або гімнастикою для суглобів. Вечері – теоретична частина про те, як працює медитація та йога.

Яка ранкова програма?

День спланований так, прокидатись доводиться рано. Перша медитативна практика Тонглен починається о 6:30. Хто не встиг, приєднується на активні заняття Хатха йоги о 7 ранку. Ранкве заняття завершуємо балансуючими мало-амплітудними техніками Фельденкрайза та півгодинною медитацією з концентрацією уваги на диханні, що переростає в спостереження відчуттів в нашому тілі та простір навколо. Таку практику називають mindfulness meditation або медитація усвідомленого тіла.

ретрити в Карпатах
група на йога турі і ретриті в Карпатах

Яке харчування і денна програма ретриту в Карпатах?

Хтось вже не може дочекатися смачного сніданку, який подають о 9 ранку. Їжа в нас лакто-вегетаріанська без глютену. Каву замінили на ячмінну, або на травяний чай, оскільки існує теорія, що вона не завжди корисна для здоров’я, на енергетичному рівні блокує прояв любові до близьких та активізує розум до активної роботи, напружуючи при цьому тіло.

Най активніша частина програми розпочинається з прогулянки смерековими лісами високо в гори до місця сили – Угорські скелі, для “підзарядки”. Дорогою збираємо гриби та ягоди, також можемо зайти до сироварів на полонину.

Щодня розслабляємось в будинчку з бджолами – апітерапія. За бажанням можна там і заночувати, єдиний мінус цього, швидко висипаєшся і о 5 ранку не знаєш чим зайнятися :).

Вільного вечора організовуємо катання на коні та музичні посиденьки біля вогнища.

Як це відбувається робота з емоціями та саморегуляція?

Вся програма спрямована на балансування тіла та нервової системи через синхро-гімнастику, малоамплітудні рухи (методика Фельденкрайза) та глибокі дихальні практики. Використовуємо техніки саморегуляції та нейтралізації емоцій школи йоги Вячеслава та Олени Смірнових.

Ці практики доповнюємо медитацією ввечері.

Які лекції в програмі ретриту?

  • ділимось досвідом про те, як працює Хатха йога та вивчаємо ступені йоги;
  • розбираємо асани та відпрацьовуємо техніку безпеки в практиках;
  • розглядаємо різні підходи до медитації та як вона працює;
  • аналізуємо ваші анкети з точки зору психосоматики;
  • проводимо коуч сесії з постановки цілей та прописування колеса життєвого балансу;
  • розповідаємо про усвідомленість, як запоруку щасливого життя,  що робити, щоб уникнути ролей жертви та керівника. Як функціонують системи в нашому життя, чому бувають злети і падіння;
  • даємо техніку повернення додому щасливим без відкатів в емоційному плані

Проводимо чайні церемонії та арт-терапію.

Розкриття смаків справжнього китайського чаю – це справжня медитація та задоволення.
В кожному ретриті є своя арт-частина. Наприклад, тіло можна прикрасти розписом індійською хною – мехнді.

Місце де відбувається трансформація, природа навколо та умови де проходить ретрит

На ретриті використовуємо комплексний підхід, адаптований для звичайних людей без нав’язливої філософії, релігії та езотерики.

В чому він полягає?

Протягом ретриту в Карпатах проводимо навчання базовим технікам медитації усвідомленого тіла та глибокій дихальній практиці для відновлення та перезавантаження нервової ситсеми.

ретрит в Карпатах

А тепер розкажу трішки про медитативну практику.

Вона формує навик безоціночного сприйняття реальності такою, якою вона є насправді. Ні, вам не потрібно для цього абстрагуватися від того, хто ви є!

Така практика дозволяє все глибше і глибше усвідомлювати свою поведінку, рівень самоконтроль, думки в яких ми несвідомо варимось, власні реакції в різних життєвих ситуаціях, особливо в негативних, та менше включатися в них. Ми стаємо власниками свого життя, завжди маємо вибір і навіть можемо відключити генетичні програми попередніх поколінь (про все це детальніше на ретриті).

Ось в цьому і основний секрет медитації – сприймати все таким, яким воно є, тобто не опиратися життю, а робити те, що потрібно  в будь-якій ситуації, не створювати при цьому ще більшого негативу в своїй голові.

У того, хто регулярно медитує ресурс життєвої енергії збільшується, відключаються непотрібні для нього програми реагування на світ. Розвивається усвідомлення наших думок та вчинків.  Тобто людина починає бути в мометі “тут і тепер”.

Для чого потрібна медитація?

Медитація допомагає зрозуміти та усвідомити хто ви: розум, що постійно підтримує існування сформованої особистості (ЕГО), чи щось набагато більше.

З часом можна буде помітити, що наші реакції були запрограмовані, майбутнє було просто спроектованим нашим минум. Це, звісно, важко зрозуміти, проте в житті ми часто не помічали, що відбувається в конкретний момент, а підтримували існування та потреби сформованої особистості (ЕГО). Наприклад, готуємо їсти, а в думках в цей час вирішуємо якісь проблеми на роботі. Ефективності з цього рівно нуль, а витрати енергії такі ж, які б дійсно були в цій ситуації.

Базова техніка медитації усвідомленого тіла допомагає привести  власне життя до балансу, розвинути такі якості, як співчуття, смирення, любов до всіх навколо та збільшити ресурс життєвої енергії.

Щомісяця в нашому центрі Yogaist проводиться ретрит в Карпатах. Ви маєте можливість побачити красу і неповторність кожної пори року, перезавантажитсь та змінити своє життя в кращу сторону.

Ми щоразу знімаємо нове відео з ретриту.

Для нас йога, перш за все, це єдність з усім всесвітом. Ця давньоіндійська практика є не просто гарними фізичними вправами – асанами та розтяжками, а проявленням чистої любові до близьки та безоціночного  сприйняття всього!

Якщо цих якостей нема, йога може перетворитися на гімнастику, перейти в аскетизм та втечу від суспільства. Такий шлях руйнівний та егоїстичний.

Гарним результатом наших ретритів вважаємо те, що учасники перестали асоціювати йогу з  релігіями, боятися слова “духовність” та насторожено ставитися до незнайомих для них практик.
йога ретрит в карпатах

Бажаємо всім бути щасливими та усвідомленими 

Всі фото та відео зняті під час наших поїздок та з місця проведення ретриту!

Телефонуйте:

+38 096 970 18 36 (viber)
Робочі години: 08:00 - 20:00 (пн-сб)

Маєте запитання? - Пишіть!

retreat@yogaist.com.ua

Давайте дружити