fbpx

Техніки та БАДи для підтримання імунної системи під час карантину: мій досвід

Лис 24, 2020
Posted by: yoga_nina

Техніки та БАДи для підтримання імунної системи під час карантину: мій досвід

👉 Ця стаття про те, які техніки дихання та йоги можна використовувати під час хвороби та для профілактики, а також про харчування та добавки, що я використовую для підтримання імунної системи та підвищення резистентності організму в період карантину.

Наше емоційне та фізичне здоров’я залежить від ритму та стилю життя, того, наскільки ми гарно спимо та чи знаходимо час на відновлення ресурсу.

Вірус, який атакує нашу планету, на всіх діє по різному, але визнано, що пошкоджуються дрібні судини, легені, вражається нервова система та виснажується імунна.

З точки зору психосоматики, життя в постійному стресі і стані, коли людині щось загрожує, неприйнятті себе та внутрішній агресії призводить до активації імунної системи, що спрямована на атаку власного організму. Це може спричинити  аутоімунні захворювання. Під час захворювання на Covid саме швидка і агресивна атака імунної системи в легенях призводить до важких наслідків. І навпаки, повна апатія в житті, дезактивує і послаблює реакцію імунної системи.

На карантині мені доводиться контактувати з сотнями людей, планувати поїздки і знати, що зі мною все буде добре. Щоб справлятися з такими викликами, потрібно постійно  бути в усвідомленому стані своїх реакції на ситуації, мати енергетичний ресурс та “будівельний матеріал” для тіла. Тож хочу поділитися власним досвідом з усіма.

Найпершим кроком дбаю про зменшення впливу стресу і відновлення регуляторної функцію нервової системи та якісного сну. Мені найкраще допомагають практики медитації, робота з тілом, дихання та здорове харчування.  Про це все ви зможете прочитати далі.

ЯКЩО ВИ ВЖЕ ЗАХВОРІЛИ, МОЖЕТЕ СКОРИСТАТИСЯ ДИХАЛЬНИМ ЙОГА КОМПЛЕКСОМ – STOP COVID-19*

*Він створений на основі власного досвіду та довгих років глибинного навчання в школі розвитку та здоров’я В’ячеслава та Олени Смірнових.

Цей комплекс можна використовувати:

🔸 для профілактики захворювання (якщо тіло не гнучке, важко робити звичайні вправи, вік за 50 років або ви раніше не займалися йогою);
🔸 коли у вас з’явилися симптоми застуди, є кашель та запальні процеси в легенях – цей легкий комплекс допоможе вам безпечно активізувати захисні сили організму та дихання.

Тут зібрані в одну систему легкі та ефективні техніки йога асан та дихальних вправ, які можуть допомогти вам швидше подолати симптоми COVID-19 та реабілітуватися.

ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ:
– ні в якому разі не виконуйте вправи так, щоб вони приносили дискомфорт, робіть все в межах комфорту для свого тіла;
– не потрібно дуже активно чи глибоко дихати;
– його не можна робити при важких станах та високій температурі, вище 38,2;
– якщо сидячи зі схрещеними ногами коліна щільно не прижаті до опори, краще сидіти на стільчику або з випрямленими ногами та опорою в спину.

*Після виконання комплексу випийте теплого напою та лягайте відпочивати, якщо ви вже маєте симптоми хвороби.

*Відчуваєте, що комплекс легкий, а тіло просить ще – далі є дві додаткові практики при умові, що ви здорові.

ПРОФІЛАКТИКА

Щоб попередити або зменшити наслідки захворювання потрібно щодня активніше займатися. Для цього створений AntyCovid-комплекс.
Якщо ви раніше не займалися – не турбуйтеся, я про це подбав. Виконайте для звикання кілька разів вправи першого відео, а потім переходьте до наступного.

В профілактичному AntyCovid-комплексі пропонується нескладна система йога асан з усвідомленим диханням для безпечного і ефективного пропрацювання тіла та активації імунної системи. Його не потрібно змінювати чи доповнювати.

*Основна порада – працюйте та навчайтеся щоденно так, щоб ви почали робити цей комплекс з максимально залученою увагою у відчуття тіла і дихання.

МЕДИТАЦІЯ

Ви напевно помічали, що ваш емоційний стан визначає ваші результати. Ритм життя та інформаційне перевантаження не дає можливості навіть уві сні повноцінно розслабитися. Сон – це базова потреба організму людини. Для якісного сну варто виконати медитацію “цілющий сон”, яка вже змінила життя сотень людей. Вона допомагає розслабитися та налаштовує на відновлення.

*На початку ви можете засинати, але чим довше ви буде практикувати, то зможете усвідомлено робити все, про що тут говориться. Тоді практика досягне максимального ефекту. Далі алгоритм медитації можна запам’ятати і робити його самостійно. Робіть її в навушниках лежачи в ліжку.

Доповніть своє життя щоденною медитацією для глибокого розслаблення та наповнення щастям в моменті “тепер”. Це ще одна медитація, яка спрямована на самопізнання та внутрішню трансформацію. Ті, хто робитиме її постійно, зможуть спостерігати глибокі зміни тіла для позитивного початку дня.

*Виконується як сидячи так і лежачи на килимку. Вона спрямована на розслаблення і занурення у все більшу глибину присутності уваги вашого тіла з концентрацією на диханні та проявленні радості та любові до себе і навколишнього світу.

Метта – медитація люблячої доброти і співчуття.

Ці практики спрямовані на проявлення співчуття та любові. Кожного разу, коли ви вчитеся проживати ці емоції з іншими людьми, ви все глибше зможете відчувати їх у собі. Оточуючі для вас сприйматимуться по новому, а якість життя покращиться.
Нижче наведено записи двох різних практик: перша – у простому виконанні, інша – в поглибленому, що потребує сформованих навичок співчуття.

ХАРЧУВАННЯ

Ця тематика досить багатогранна, але спробуємо коротко:
– Основне тут – не їсти великими порціями і після 19:00 🙂.
– Не запивати їжу близько години, бо це розбавляє шлункові соки, а їжа гірше перетравлюється.
– Не змішувати основну їжу з фруктами і десертами. Все окремо, з проміжками через 2 години. Позитивне вплине на організм розділення білків в раціоні: один прийом їжі, один вид білку. Бутерброд з сиром, яйцем, м’ясом і грибами  – це сповільнена вибухівка, яка руйнує ваш організм.
– Вилучити продукти, які містять хімічні добавки, трансжири, штучні барвники та оцет, пиво та алкоголь.
– Зменшити вживання швидких вуглеводів, що негативно впливають на підшлункову залозу, та високовмісних глютенових продуктів (все з пшениці) і продуктів з використанням дріжджів.
– Під час захворювання краще не вживати молочні, кисломолочні продукти та сири, тобто лактозу і казеїн. Вони викликають накопичення слизі і перешкоджають очищенню організму.
– До раціону необхідно додати сезонні сирі овочі, горіхи, зелень та сиродавлені олії (кокосова, лляна, оливкова, гарбузова).
– Мінімум кави, а солодке вживати невеликими порціями після їжі до 15 години дня.

Ми намагаємося так харчуватися всією сім’єю впродовж років. Раціон різноманітний та корисний, продуктів безліч – просто потрібно звикнути. Для старших людей – це найважче, викликає сильний супротив, тож робіть це поступово.

БІОХІМІЯ

Далі розповім про біодобавки, які я використовую в профілактичних дозах для підвищення резистентності організму.

🔸 Упродовж всього періоду більшу перевагу віддаю природним комплексам. Використовую настоянку прополісу  по 1 ч.л. курсами 5 днів на місяць і при потребі його розчин з водою 1:3 для розпилювання в горлі (за відсутності алергії). Раз на пів року вживаю курс мумійо. При симптомах застуди мені допомагають якісні аромамасла перцевої м’яти та лаванди (вдихатми кілька разів на день). Курсами вживаю спіруліну та хлорелу, питний Бішофіт, ГАБА чаї, бджолиний пилок, куркумін.

🔸 В осінній період, коли активізуються захворювання, додаю інші біодобавки та вітаміни. На iherb я знайшов комплекс Immune 4 (С 500 мг + Д3 1000 ui + Цинк та Селен), якісну добавку Омега-3, магнію, B12.  Ці вітаміни підбирав так, щоб вони були найбільш біодоступні для організму та вживаю їх невеликими курсами по 10 днів в місяць.

Також не забуваю про очищення організму. Якщо моя мікрофлора спонукає мене на вживання мучного і солодкого – пропиваю місячний курс “драконового” чаю (7 днів з перервою через 4 дні протягом місяця та 1 раз в пів року). В його складі є полин, ромашка, чебрець та шавлія. Заварюю в рівних пропорціях по 1 ст.л на 700 мл кип’ятку та настоюю 40 хв. Цей чай слизоочищуючий, жовчогінний, тому протипоказаний людям з каменями в жовчному та алергією на полин.

 

Основне завдання не розганяти імунну систему, а піднімати її захисну та адаптивну функцію організму.

Ці біодобавки, а також вище згадані техніки, я використовував коли відчув симптоми захворювання, додатково консультувався зі спеціалістами:

🔸Коли я помітив симптоми хвороби, що активно розвивалася почав практикувати дихання Наді-Шодхана та 5 Сердець – по 30 хв кожна (базові версії цих технік на першому відео). Нюх та смак відновився на наступний день. Крім того не припиняв роботу з тілом для активізації трофіки всіх тканин. Були й інші техніки саморегуляції та рефлексотерапії, але їх не просто показати онлайн.

🔸Для активації життєвих сил приймав по 5 днів: вітамін С – в збільшеній дозі до 2000 мг, Цинк, Селен, вітамін Д3 в дозі до 2000-4000 ui, вітаміни А та Е, Мідь (окремо від цинку) . Серед дуже важливих амінокислот, які порадили мені науковці-біологи, були L-аргінін і L-цитрулін в період початку симптомів (1500 мг).

Додав 10-денний курс вітамінів B, Магнію, ОМЕГА-3 для захисту ЦНС. Цікавим рішенням був прийом HTP-5 на ніч (його ще можна було замінити мелатоніном 3 мг перед сном через 2 години після їжі).

Приймав також фермент коензим Q10, що потрібен для клітинного метаболізму та підтримання серцево-судинної системи.

Постійно вдихав якісні аромамасла від dottera – м’яти перцевої, лаванди та комплексу on guard.  

В мене проблем з диханням не було, все завершилося нежитю через кілька днів. 

❗️ Багато спорів існує про дієвість біодобавок, але з ними я вийшов на покращення стану та ресурсу. Кожен організм індивідуальний і вже має букет хронічних симптомів, при яких щось може бути несумісним. Тут не обійтися без консультації спеціаліста, особливо при вагітності, годуванні дитини, онко захворюваннях, або інших протипоказаннях. Лиш знаю, що ні в якому разі не можна підсідати на них і перевищувати необдумано дози. Це може призвести до перебудови нормальної біохімії організму, бо вважають, що рецептори клітин зайняті штучними молекулами вітамінів, які гірше засвоюються, а організм втрачає здатність виробляти та засвоювати природні.

Коротко про функції цих БАДів

Вітамін С – Антиоксидант, який посилює функцію лейкоцитів і вироблення організмом сполук для стимулювання імунітету, що як відомо, допомагає протистояти вірусам і бактеріям.

Вітамін Д – Відіграє важливу роль в поліпшенні роботи імунної системи. Єдиний вітамін, який працює як гормон, що регулює весь обмін речовин в організмі. Він активно впливає на нервово-м’язову провідність, нормальний ріст клітин та профілактику запалень.

Цинк – Сприяє зміцненню здоров’я імунної системи і допомагає протистояти бактеріям і вірусам ззовні.

Селен – Грає важливу роль в зміцненні загального імунного здоров’я і поліпшення функції вилочкової залози, яка керує всією імунною системою організму.

Мідь – життєво важливий компонент, що відповідає за вироблення енергії, підтримку серцево-судинної системи, ліпідний обмін, функцію імунної системи, формування еритроцитів та підтримку сполучної тканини. Мідь і цинк не бажано разом вживати.

Омега 3 – це жирні  EPA і DHA кислоти, які потрібні для утворення оболонок довкола нейронів, синтезу ейкозаноїдів — одного із типів молекул, за допомогою яких клітини імунної системи взаємодіють між собою. Омега 3 є бажаним для підтримання здоров’я, розвитку мозку, імунної та кровоносної системи та багато іншого.

Хлорела – це зелені одноклітинні мікроводорості, що містять природний хлорофіл,  бета-каротин, змішані каротиноїди, вітамін С, залізо та  природний білок, а також є джерелом вітаміну B12, лютеїну, заліза та вітаміну А і всіх 9 незамінних амінокислот. Хлорела  може сприяти підтримці здоров’я печінки та імунної системи, детоксикації від важких металів. (Може бути протипоказана при проблемах щитовидної залози).

Спіруліна – це синьо-зелені мікроводорості (ціано бактерія), що містять хлорофіл та велику кількість білків, незамінні амінокислоти, B12 та інші вітаміни, коферол, мінерали, GLA (гама-ліноленова кислота). Активує імунну систему, має антигістамінну дію (протиалергічну) та контролює мікрофлору кишечника. Доповнює дію хлорели. (Може бути протипоказана при проблемах щитовидної залози).

Куркумін – традиційна аюрведична добавка, що має сильну антиоксидантну та протизапальну дію. 

Питний Бішофіт – містить природне джерело іонів магнію, що має зміцнюючу дію для організму та впливає на стан нервової системи, нормального розслаблення м’язів та системи травлення.

L-аргінін і L-цитрулін – амінокислоти, необхідні для генерації організмом оксиду азоту, та впливають на нормалізацію кровотоку, покращують роботу мозку і доставку кисню до тканин, а також є важливими для розвитку Т-клітин, які відомі як лейкоцити, необхідні для швидкого імунного відклику.

Вітаміни А та Е – стимулюють процеси регенерації, підвищують резистентність організму, нормалізують обмін речовин, чинять активну антиоксидантну дію, відновлюють капілярний кровообіг, підвищують стійкість тканин до гіпоксії.

5-НТР – триптофанова кислота нормалізує вироблення серотоніну та мелатоніну, сприяє поліпшенню мозкової діяльності та також позитивно впливає на роботу нервової системи. Впливає на здатність швидко засинати та відновлювати необхідні сили під час сну. Триптофанова амінокислота бере участь у передаванні сигналів на клітинному рівні, які регулюють роботу серця, температуру тіла, покращують пам’ять і збільшують зосередженість.

Ось мій список всіх цих добавок на Iherb
https://secure.iherb.com/tr/list?id=39774852&rcode=ATQ6573

👉 Будьте здоровими і пам'ятайте, що найкращі ліки - це життя з позитивом та без стресу.

Телефонуйте:

+38 096 970 18 36 (viber)
Робочі години: 08:00 - 20:00 (пн-сб)

Маєте запитання? - Пишіть!

retreat@yogaist.com.ua

Давайте дружити